Dojmologie

Protože se dojmy sbírají na různých místech, alespoň některé přepošleme a zveřejníme zde.
Zároveň budeme vděční za další postřehy, hodně historek a zážitků či obrazových záznamů.


Dojmologie hráčů

Daysir
Díky moc za hru.

Co bylo úplně super:
Scény s Darien a přístup Newmana k jejich tvorbě. To mě těšilo hodně.
Některé čistě mezihráčské scény. Tady bych asi chtěl vyzvednout hlavně bojara.
Hospoda.

Co bylo dobrý:
Zbytek zázemí.

Co je šedý:
Pár designových věcí. Záporák ničící háj je cépéčko hrané organizátorem, osobně se mi dost nelíbily některé věci kolem politiky. Ale to je otázka výkladu a na místě už jsme si celkem dlouho vysvětlovali co a jak.

Boje s cépéčky a jejich nasazování. Je super, že se nevděčného hraní cizích postav ujme. Není super, když si tak nějak všichni hráči uvědomují, že je trochu divný a hlavně ne moc zábavný když musí nějakého toho orka řezat hrozně dlouho jak psa. Co mě štvalo byly tendence (neříkám zdaleka všech) si po boji/ scéně pokecat mimo tu hru.

Co je bída:
Skavení zápletka. Zápletka, kde se něco sem tam stane, nemá tak úplně začátek, nemá moc průběh, rozhodně nemá vyvrcholení a z podstaty postav je třeba jí řešit mě prostě iritovala. Chápu důvody který k tomu vedli, ale…
Okostýmování velké části hráčů. Tady nebudu psát nic moc víc, jako zle jsem na to neměl.

Co se mi zdálo jako neskutečná marnost:
Hraní. Jako na takhle dlouhé hře, která není tak úplně nabitá dějem v každé sekundě (nic proti tomu) je asi v pohodě sem tam vypadnout ze hry. Může být, fajn, je to odpočinková hra a nemá cenu se přepínat do prázdna. Ale co není fajn je, když se do hry proplétají cépéčka a mrtvé postavy, které celkem bez ptaní obsazují velké a hlavní části herního prostoru nebo chodí dávat řeč s hráčema. Co už vůbec není fajn je, když se kolem potlouká x lidí, který ani nevím jestli do té hry jako patří a co tam teda dělají. A jenom část z tohodle je starost organizátorů. Popravdě se mi tenhle prvek zdál letos o dost horší než loni.
K tomuhle také přímo patří situace kdy hráči očividně hráli něco jiného než tak nějak dostali od těch organizátorů napsaného a ti se pak často tvářili smutně a překvapeně, zbytečné přerušování hry. K týhle části taky patří to, že podle mého názoru by organizátoři rozhodně neměli hrát role jiné než vyloženě moderující hru.

Věci, u kterých se dohodneme že je zapomenem:
Večery. Nikdo ani muk.
Věci, na které bych nezapomínal:
Díky moc všem kdo se podíleli na hře, přednostně jejím organizátorům. A Darien.

Louda
Já si tedy myslím že kolega Daysák to bere přílíš přísně. Mě se hra vcelku líbila, byl to relax, žádný extrabuřty jsem od toho neočekával a pokud nějak, tak jsem byl překvapen spíše příjemně.

Hospoda byla super ať už tím jak byla postavená ( plachty Xkrát lepší než dusnej stan) tak i výborný stejky za lidový ceny
. Lokality ve hře mimo město byly řekněme průměrné, ale za 250 korun vleznýho myslím v pohodě. Co se týče kostýmů ať už hráču nebo nehráčů, tak přiznejme si žádná sláva ( vztahuji i na sebe), některé kreace byly jako fakt dost marný. S roleplayingem lidí jsem neměl problém, pokud mi někdo občas vadil tak jsem ho pokud možno vyignoroval.
Jasně ve hře byly hluchý místa, nebylo pořád co dělat, ale to je všude a tady se to vždycky dalo vyplnit posezením v hospodě nebo čajovně. Dál už to asi nebudu rozpitvávat, to nemá moc smysl. Celkově pro mě fajn hra.
Moc se mi líbilo jak hrál vyslanec hobitů, Kislevský bojar, císařovna a samozřejmě Darien jako démon :)
Taky jsem rád že jsme všichni chodili brzo večer spát a šetřili síly na další den

Sew
Co se týče larpu samotného tak palec nahoru. Politická situace byla opravdu povedená a změny názorů stylem "teď s váma budeme kamarádi
páč proti vám nic nemáme ale za 10 minut vám nejspíš vrazíme kudlu do zad páč tamti nám jiste nabídnou lepší nabídku". A sám za sebe musím říct, že když má postava zrovna nevedla jednání, tak si rozhodně přišla na své.
Co se mi naopak nelíbilo a přišlo mi docela marný byl lov. Ať už zmíním nesmrtelný orky nebo hordu respawnujících se goblinů. Musím taky souhlasit s Daysirem, že skavení zápletka nebyla šťastná!
No větší blití pak nejspíš očekávejte až budu mít trochu času se zamyslet a něco splácnout do kupy.
A ano jsem velmi rád za poklidné večery, kdy se s úderem 11 všichni odebrali do stanů a čerpali síly na další den…
Taky bych chtěl poděkovat orgům (hoši a Darien klobouk dolů) a vyzvednout Grubera, Bílého Vlka, Ar Ulrika páč se mi s nima skvěle hrálo a samozřejmě Darien protože její démon byl fakt mňamózní!
Za Kislev bojar Boris Dragunov

Zappo
Za sebe můžu říct, že se mi Warhammer hodně líbil. Akce to byla příjemná, co jsem čekal, že bude dobrý, bylo dobrý, co jsem si nebyl jistej jak může dopadnout, bylo dobrý, co jsem čekal, že bude blbý - bylo blbý, no.
Každopádně plus patří za zvládnutá politická jednání a rady - tady jsem nevěřil, že je to možný ukočírovat, ale odsejpalo to a někam to mířilo. Určitě by to šlo o trochu líp, ale i tak to bylo nejlepší překvapení hry.
Příjemně mě překvapila hráčská úroveň - tady nesouhlasím s Daysirem, ale podle mě lepší než vloni a to včetně nehrajících lidí, kteří otravují hrající a tak. Podle mého zase zlepšení.
Hospoda, čajovna a vůbec zázemí (s malou vyjímkou díry v lese:) ) byly luxusní a skvělý.
Trochu mi chyběl nějakej větší příběh mimo politiku, ale tím, že politika fungovala nad očekávání dobře mi to tolik nevadilo.
Nepřítomnost normálních elfů (což jsou samozřejmě lamy, že nedojeli) skvěle umožnila hraní s temnýma elfama, kterýho jsem se před
hrou dost bál. Tohle bylo super, byť náhoda.
Taky jsem se dost naučil o tom, jak se jezdí na Čestmíra, taky dobrý:)
Mrzela mě linka se Skavenama, že byla taková odnikud nikam z hlediska děje. A přitom jí dle mého chyběla tak jedna max dvě závěrečný scény, který by jí daly smysl a význam, takhle to bylo jen prázdný. Asi největší škoda.
Osobně jsem si užil několik dobrých scén, byl jsem rád za Ulrikovy věřící a podpůrce, koncentrace dementů nadprůměrně nízká:), Bojar byl má oblíbená hráčská postava a fakt frajer, císařovna byla skvěle vratkej spojenec, Wisenland byl prototyp kluzkýho politickýho hada, Bretonci byli úžasní rytíři grálu z dílny Monty Pythonů ("jsme vám omylem znesvětili chrám, kámoši, ne?"), hobití vyslanec byl jasný adept na nejlepšího vyslance, barda a oblíbence ever (a možná i na císaře, který by zachránil říši) - prostě mě to bavilo. O Ryanovi jako nepříteli, který byl opravdu epický a nebýt nešťastné náhody, tak mě porazil nemluvě - respekt největší a ta závěrečná scéna týhle linky byla prostě dobrá.
Subjektivně můžu říct, že se mi s hráči hrálo fakt dobře, CP byly dle očekávání nejhorší máslo hry, ale co se dalo dělat a za sebe - jsem rád, že jsem přijel.
Ale teda hrát čestnýho, přímýho, pravdomluvnýho a nezákeřnýho diplomata bylo místy FAKT těžký.

Alixa
Já jsem byla na Warhammeru poprvé a hra mě příjemně překvapila. Užila jsem si i svoji poměrně nevýznamnou roli, na akce podobného typu s dovednostním systémem už moc nejezdím, ale musím říct, že mě to bavilo. Pořád bylo co dělat, hra měla spád, jednání nebyla zdlouhavá a pár hluchých míst bylo tak akorát na odpočinek. Jediné co se mi nelíbilo, byla také ta linka se Skaveny. Pořád jsem čekala na útok při volbě císaře a nic. CP obecně byli slabší, ale chápu, že tahle nevděčná role se obsahuje a hraje špatně. Takže díky organizátorům a jen tak dál!

Ulric
Přidávám se s pozitivním hodnocením- nejlepší larp mého života (doufám, že i do budoucna, byť tento byl prvn (B5A nepočítám)).
Bohužel tomu, že šlo o můj první larp musím přičíst i jistá negativa v podobě ne zrovna kvalitního kostým (shame on me) a jisté nedostatky v RP :(
Každopádně akce se mi líbila převelice, byť za téměř čistě bojovou postavu nastaly chvilky nudy, ale celkově to bylo opravdu fajn.
Trošku mě mrzí, že jsem se nenašel na více fotkách, ale třeba nějaké přibudou :)
P.S.: přimlouvám se a prosím o další ročník :)
Dodatek k pokecání po boji- zrovna v sobotu, když jsem mrtvej ležel přes 10 minut s CPčkama Heretikama v lese mi ten pokec docela zvedl náladu. Přece jenom RP mrtvoly je celkem o ničem :D
P.S.S:
Daysire, prosímtě kterou situaci máš přesně na mysli? "Ale co není fajn je, když se do hry proplétají cépéčka a mrtvé postavy, které celkem bez ptaní obsazují velké a hlavní části herního prostoru nebo chodí dávat řeč s hráčema."
Pokud se nepletu, tak první mrtvoly se objevily až během soboty odpoledne, a co se týče mě, tak jsem chvíli seděl v hospodě (byť to bylo herní území, tak jeden stůl zas tolik neznamená), nebo jsem byl u/v stanu. Nevím jak ostatní :)

Resli
Ahoj,
moc bych chtěl pochválit proběhlý ročník, který byl jedním slovem super! Politikaření mezi jednotlivými frakcemi se mi fakt líbilo, se všemi hráči se mi hrálo jedna radost a (aspoň pro mne) nebylo hluchých míst, kdy bych se nudil.
Jednu (či dvě) věci bych snad vytkl a to: relativně málo nějakých "řešiček" pro doprovody (čekal jsem o něco více napadání města či něco na ten způsob) protože moji muži se holt chvílemi nudili během audiencí a podobně, a za druhé některé dovednosti byli celkem nepoužitelné (ukrytí či něviditelnost!, během které vás uvidí všichni, kteří jsou blíže než tři metry je relativně na prd, dále pak obecná magie mi přišla silnější než barevná - spotřebovali jste o hodně méně bohů a některá kouzla vás i tak vyšla u obecné magie lépe (či srovnatělně) jako u barevné).
Tohle jsou však pouze drobné mušky na celkově nádherném herním zážitku, na který budu fakt dlouho vzpomínat!
Díky vám za to!
Velký Teogon Kurt "Resli" Heidenreich


Fotogalerie

Helča: http://picasaweb.google.cz/chleb.kminovy/Warhammer?authkey=Gv1sRgCN6Er_DVtMvY1wE#
Resli: http://www.facebook.com/profile.php?id=1629622410&v=wall&story_fbid=153798317970092&ref=notif&notif_t=share_reply#!/album.php?aid=2055059&id=1330397686&page=9 (možná se nepodaří otevřít nepřihlášeným na FB)
Gilly: http://www.facebook.com/album.php?aid=15521&id=100001014708895&l=df353458c7
Darien: http://darien.rajce.idnes.cz/Warhammer_larp_2010/
Krinara: http://krinara.rajce.idnes.cz/Warhammer_2010/
Keret: http://keret.rajce.idnes.cz/warhammer_2010/#


Videozáznam

Darien: Burcující píseň hobitího vyslance: http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z4OG5/hash/7qkbs3nb.swf?v=153619901315829&ev=0

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License